Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej

Tegoroczne, jubileuszowe „Sprzątania świata” odbyło się pod hasłem: „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”. W dniach od 21 do 23 września w naszej placówce wszędzie było o tym głośno.

W niedzielne popołudnie można było wykorzystać swoją kreatywność i wyobraźnię, wykonując z surowców wtórnych, urządzenia codziennego użytku. Wszyscy uczniowie zabrali się z zapałem do twórczej pracy. W zespołach kilkuosobowych lub indywidualnie nadawano „drugie życie” zebranym materiałom. Pomysłów nie brakowało. Powstały m.in.: skarbonka w kształcie słonia, autobus, lalka, robot pełniący funkcję kosza na śmieci, odkurzacz, a nawet niezwykle kreatywna waga szalkowa.

Dzięki tej akcji wychowankowie mieli okazję do niezłej zabawy, doskonalili przy tym zdolności manualne i co ważne – mieli okazję do prawdziwej rozmowy. Komórki i komputery odpoczywały ;).

Aby te wszystkie działania miały sens, niewykorzystane surowce zostały umieszczone w odpowiednich pojemnikach. Mamy nadzieję, że podjęte czynności utrwalą na stałe w świadomości naszych podopiecznych konieczność segregacji.